Bize Ulaşın
 

 

 

İZMİR’İN YENİ KÜLTÜR VE SANAT MEKÂNINDA SERGİ MARATONU GÜVEN ZEYREK, NAFİ ÇİL VE OZAN ÜNAL’LA BAŞLIYOR

10.10.2016

Geri Dön
 
Foto Galeri

Sanat, Mahall Bomonti İzmir’de

İzmir’in yeni cazibe merkezi Mahall Bomonti İzmir, kentin kültür ve sanat hayatına hareket getiriyor. İzmirli sanatseverler, özel konseptle hazırlanan tarihi mekânlarda, Lebriz Art Solutions ortaklığıyla düzenlenen sergilerde birbirinden değerli sanatçıların eserlerini görme fırsatı yakalayacak. Seri şekilde düzenlenmesi planlanan sergilerin ilki 19 Ekim’de 3 İzmirli sanatçı Güven Zeyrek, Nafi Çil ve Ozan Ünal’ın resim ve heykelleri ile başlıyor. 2017 Haziran ayına kadar devam edecek olan etkinliklerin Devrim Erbil sergisi ile tamamlanması planlanıyor.

Sanat Mahall'deTürkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, kentin kültür ve sanat hayatına yeni bir atmosfer kazandırdı. 1912’de Bomonti Tesisleri olarak inşa edilen tarihi binalarda, özel olarak dizayn edilen galeride önemli sanatçıların, birbirinden değerli eserleri İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Lebriz Art Solutions ortaklığıyla organize edilen sergilerin ilki 3 İzmirli sanatçının eserleri ile açılacak.

2007 yılında sanat yaşamının ellinci yılını Türkiye İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde "50. Yıl Retrospektif" sergisiyle taçlandırmış olan sanatçı Güven Zeyrek ve “Ben mimar olmadan önce ressamdım” diyen resim-mimari alanlarındaki çalışmalarını başarıyla sürdüren sanatçı Nafi Çil’in özel seçki resimleri ve pek çok ödülü bulunan sanatçı Ozan Ünal’ın heykellerinden oluşacak serginin açılış etkinliği 19 Ekim’de gerçekleşecek. 23 Kasım’a kadar devam edecek olan sergide, aynı zamanda mimar olan Nafi Çil yapacağı söyleşiyle İzmirliler’le buluşacak.

444 18 99
Leed