• Yaşam

  Her anınıza eşlik edecek bir deniz manzarası, tarihi modern hayatın içinde sunan bir yaşam…

  Hayatınızda olmasını istediğiniz her şey, Mahall Bomonti İzmir’de bir araya geliyor.

  Yaklaşık 45,000 m2’lik arazide yapılacak olan Mahall Bomonti İzmir projesi, konut, ofis ve ticari alanlardan oluşuyor. Restore edilerek bölgenin sosyal dokusunun oluşmasına katkıda bulunacak 9 tarihi binanın yanı sıra, proje alanında üç blok inşa ediliyor.

  Şehrin içinde bir yaşam vadeden Mahall Bomonti İzmir, İzmir’in en güzel mahalle ve ilçelerine, eğitim ve sağlık kurumlarına sadece birkaç km uzaklıkta konumlanıyor.

  Müze, sanat evi, kafe ve restoranlar, açık hava konser alanı gibi sosyal donatılarıyla Mahall Bomonti İzmir, her an hareketin parçası olacağınız bir hayatın kapılarını açıyor.

  Çevreci uygulamalarıyla, yalnızca en çevreci projelere verilen LEED Platin Sertifikası’na aday olan proje, aynı zamanda size tertemiz bir gelecek sunuyor.

 • Hayat Verenler

  Epig Mimarlık

  1977 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olarak profesyonel meslek hayatına başlayan Semiha Güneş, 1982 yılından bu yana kendi kurduğu Epig Mimarlık çatısı altında hizmet vermektedir.

  Epig Mimarlık İzmir ve çevre illerinde üniversite, hastane, ofis binası, konut, ecza deposu, yemek fabrikası gibi çeşitli kategorilerdeki özellikli yapılarla birlikte sektörün tanınmış firmalarına ait prestijli yüksek yapı, otel, avm ve karma kullanımlı gayrimenkul projelerine de imza atmıştır.

  Uzun yılların tecrübesini çağdaş donanımı ve eğitimli, alanında uzman kadrosuyla birleştirerek mimarlık alanındaki her türlü çalışmayı projelendirip profesyonel çözümler oluşturmaktadır.

 • Tarihçe

  Yaşam Burada Tarihle İç İçe

  1912’den 1928’e kadar bira, 1936’dan 1944’e kadar şarap, 1944’ten 2004’e kadar rakı fabrikası olarak kullanılan Mahall Bomonti İzmir arazisi, 100 yılı aşkın bir tarihi içinde barındırıyor.

  Atatürk’ün İzmir’e geldiği ilk güne de, Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllara da tanıklık eden bu arazi, Mahall Bomonti İzmir’lilerin anılarıyla dolup taşmak için yeniden yaşama kazandırılıyor. Restore edilen 9 tarihi fabrika binası, kültür, sanat ve alışveriş alanları olarak tekrar hayat buluyor. Tarihe, modern hayatın içinde tanıklık edeceğiniz bir yaşam sizi Mahall Bomonti İzmir’de bekliyor.

 • Sosyal Alan

  Müze

  Yerleşkenin 100 yıllık tarihini gözler önüne serecek müzede, Bomonti fabrikasının tarihçesi ve günümüze ulaşan parçaları sergilenecek, aynı zamanda içerisinde restoran ve dükkanlar da hizmet verecek.

   

  Sanat Evi

  Projede yer alan tarihi köşkte resim ve heykel workshopları düzenlenecek. Yıl boyunca sanat aktivitelerinin organize edileceği Mahall Bomonti İzmir’de sergi alanları ve müzayede bölümleri de sanat evinde hizmet verecek.

   

  Gösteri Alanı

  Yıl boyunca konserlerin, açık hava film gösterimlerinin yapılacağı gösteri alanı, 1.000 kişiyi tarihi binaların arasında kültür ve sanat dolu günler yaşatacak.

  Seyir Terası

  58. katta hizmet verecek seyir terası, içerisindeki kafe, restoran ve dinlenme alanlarıyla, eşsiz İzmir Körfezi manzarasını en tepeden izlemenizi sağlayacak.

   

  Spor Tesisleri

  Mahall Bomonti İzmir sakinleri için özel hazırlanan spor tesisleri, tenis kulübü ve kortları, koşu parkuru, bisiklet yolu, kaykay ve paten pisti gibi sosyal donatılarıyla hizmet verecek.

  Sosyal Alanlar

  Sosyal Tesisler

  Projede yer alan sosyal tesisler, içerisinde kapalı ve açık havuz, çocuk aktivite alanı, kütüphane / lounge alanı, açık kapalı otoparkıyla, sosyal aktiviteleri hayatınızın merkezine taşıyacak.

  Spa ve Fitness

  Dünyaca ünlü kurumsal bir marka tarafından işletilecek spa ve fitness kulübü, 1.000 m2alanda üyelik sistemi ile hizmet verecek.

 • Divan Residence

  Hayal ettiğiniz ayrıcalıklı yaşam; açık ve kapalı havuzu, özel temizlik hizmeti ve güvenlikli daireleriyle Divan Residence’da sizinle buluşacak.

  Vale, Temizlik Hizmetleri, Fitness, Concierge&Resepsiyon, Güvenlik, Açık ve Kapalı Havuz, Lounge, 24 Saat Teknik Servis Çağırma Hizmeti